Nákladní pneu Contire

Značka ContiRE spadá pod značku Continental. Přednosti pneumatik Continental pro nákladní vozidla netrvají pouze po dobu jednoho života, ale přinášejí užitek také podruhé, a to díky prémiovému teplému protektorování ContiRe™. Každá ojetá nákladní pneumatika však nemá potenciál k dalšímu použití. Nároky výrobce na kostru k protektorování jsou vysoké. Pokud se však zjistí, že je vnitřní konstrukce bez poškození, nestojí již prodloužení životnosti pneumatiky v cestě nic.


Technologie teplého protektorování zajišťuje obnovu nejen běhounu, ale také bočnic. Pneumatika ContiRe proto i navenek ukazuje na vlastnosti nového pláště.

 

V čem tkví úspěch ContiRE

„Výhodu pro dopravce přináší snížení nákladů na pneumatiky ve druhém životě přibližně o polovinu", vysvětluje Eckhard Wilanek, ředitel Fleet & Retread Business, Continental AG.
Produkční procesy, systémy jakosti a kontrolní postupy lze v případě ContiRe™ srovnat s těmi, které se používají při výrobě nových pneumatik. Vlastnosti protektoru ContiRe™ se plně zakládají na benefitech vývoje nových pneumatik. Nejmodernější zkušební technologie a nejnovější výrobní postupy spolu s testy životnosti a bezpečnosti zajišťují trvale vysokou kvalitu výrobku včetně stejných dezénů a směsí jako u nových pneumatik. Kvalitní kostra pneumatiky Continental představuje cennou surovinu a tvoří základ pro ContiRe™. Plášť s kvalitní kostrou může být protektorován jednou až třikrát. Kdo si tedy koupí obnovovanou pneumatiku, neodlehčí jen své vlastní peněžence, ale i životnímu prostředí, protože se při opětovném použití koster uspoří energie a suroviny. S optimálním využitím kostry souvisí omezení přírůstku nových pneumatik.
Dalším faktorem ekonomičnosti je kvalifikované pneuhospodářství. To se projevuje například v tzv. pullpointu, okamžiku, kdy je pneumatika vyměněna za novou. Legislativně je určena minimální hloubka dezénu 1,6 milimetru, Continental však získal u svých zákazníků zkušenosti, že demontované pneumatiky mají obyčejně ještě průměrnou hloubku dezénu 3,7 milimetru. „Zde leží významný potenciál snížení nákladů", říká Wilanek, „kvalifikované pneuhospodářství pomáhá snížit náklady na pneumatiky."

Podívejte se na prezentační video společnosti Continental představující obnovitelnost pneumatik (anglicky):

 Nákladní pneu Contire

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení