Nákladní pneu Firestone

Firestone

 

Značka Firestone je špička ve světě nákladních a osobních pneumatik. Historie značky sahá až do roku 1900 do Spojených států kdy Harvey Samuel Firestone zakládá společnost Firestone Tire and Rubber Company, která dodává nákladní pneumatiky. Harvey viděl obrovský potenciál v automobilovém průmyslu. Společnost se stala průkopníkem v masové výrobě pneumatik. I díky svému přátelství s Henry Fordem se stává Firestone dodavatelem pro společnost Ford Motor Company.
Důležitým milníkem pro společnost je rok 1988, kdy dochází ke sloučení se společností Bridgestone.


Technologie nákladních pneumatik


Vysoká tuhost dezénu
Vysoká tuhost dezénu je speciálně navržena tak, aby byla snížena deformace bloků běhounu a žeber během používání. Redukované kroucení znamená, že se snižuje míra opotřebení běhounu, nižší absorbovaná energie a nižší valivý odpor.
Obranná boční drážka
Obranná boční drážka snižuje tlak při kontaktu v okamžiku koncentrovaných brzdných sil a poskytuje ochrannu ramenních žeber. To snižuje opotřebení ramenní hrany a pomáhá i rovnoměrnému opotřebení, což zajišťuje větší živostnost a nižší náklady na ujeté kilometry.

ULTI-RIB
Patentovaný ULTImonitoring-Rib design má malé žebra podél dvou hlavních žeber. Ulti-Rib odklání nerovnoměrné opotřebení síly z žeber vedle nich.
Inovativní bočnice
Díky patentovaná technologie bočnice Firestone jsou užší korálky což má za výsledek nižším objem perličkového plnění. Díky tomu má pneumatika nižší hmotnost a menší valivý odpor bez zkrácení životnosti pneumatik.

Nákladní pneu Firestone

Přihlášení