Nákladní pneu Matador

Matador

 

MATADOR Púchov je nositelem tradiční obchodní známky MATADOR, kterou používala bratislavská gumárenská firma Matador - první výrobce pneumatik v bývalém Československu. Matador Bratislava vyráběl autopláště od roku 1925. Ve třicátých letech se matadorky montovaly na všechny slavné československé automobily a natrvalo se zapsaly do rozvoje automobilového průmyslu po boku ŠKODY, TATRY, AERA a dalších.
MATADOR a.s. je nezávislá podnikatelská skupina, která podniká na mezinárodních trzích ve dvou základních oblastech: RUBBER - Pneumatiky, Dopravní pásy, Stroje a zařízení pro gumárenský průmysl a AUTOMOTIVE - dodávky dílů pro automobilový průmysl. Společnost produkuje 83% gumárenské výroby České republiky a vyváží 81% své produkce do 84 zemí. Z pohledu české ekonomiky je 10. největším exportérem. Vstupem České republiky do Evropské unie se MATADOR as stal 11. řádným členem nezávislého sdružení ERMC - European Rubber Manufacturers 'Conference - Evropské konference zpracovatelů gumy.

Milníky historie Matador
1905 – vznik společnosti Matador
1925 – 1931 – Matador je jediným výrobce pneumatik v ČSR
1950 – výroba v nově vybudovaném závodě v Púchově
1968 – výroba nákladních radiálních plášťů STEEL
1987 – založen Výzkumný gumárenský ústav
1990 – vznik akciové společnosti
1993 – púchovské výrobky se po 40. letech opět vyrábí pod značkou Matador
1998 – společnost se stává prvním držitelem certifikátu ISO 9001 a QA 9000 v systému řízení kvality autopláště
2004 – S etiopskou společností Addis Tyre Company Matador založen společný podnik Matador ATC se sídlem v etiopské Addis Abebě na výrobu diagonálních a radiálních autopláště pro africký trh
2007 – společnost Continental AG, Německo získává 51% podíl Matador Rubber
2009 – společnosti Continental AG Hannover vzrostl majetkový podíl na 100%. V průběhu tohoto roku se v Púchově otevřelo nové distribuční-logistické centrum společnosti Continental pro střední a východní Evropy, jakož i nové výrobní haly

Nákladní pneu Matador

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení