Nákladní pneu Uniroyal

Uniroyal

Značka Uniroyal sahá svou historií až do roku 1868 do Lutychu v Belgii. Zde si jistý Oscar Englebert otevřel malý obchůdek, v němž prodával pryžové výrobky. Jeho podnik předstihl svou dobu, ale Oscar rozpoznal obrovský potenciál tohoto univerzálního, voděodolného materiálu.

Dnes je jméno Uniroyal mezinárodně uznávanou značkou výrobce pneumatik a značka spadá pod svou mateřskou společnost Continental, s hodnotou 3.774 mil. USD třetí nejcennější značkou pneumatik na světě.

Na konci 50. let 20. století si firmy Englebert Tyres všimla společnost US Rubber a obě společnosti se rozhodly spojit síly. Zrodila se značka Uniroyal-Englebert. Během dalšího desetiletí bylo rozhodnuto, že bude značka přejmenována na Uniroyal.
Inovace byla pro úspěch společnosti vždy zásadní. Již v roce 1914 Englebert zavedl na běhounu svých pneumatik nový, klikatý vzorek. Ten vedl k významné změně ve vlastnostech, protože předcházel smyku. Jako první začala vyrábět „pneumatiku do deště", jako první rozpoznali, že směrový běhoun se vzorkem ve tvaru V má vlastnosti odvádějící vodu a jako první začali používat biomimikry při vývoji technologie žraločí kůže (Shark Skin Technology).

Nákladní pneu Uniroyal

Přihlášení